Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Regulamin zakupów

REGULAMIN

Księgarnia internetowa www.wydawnictwoagh.pl (zwana dalej Księgarnią) jest prowadzona przez Wydawnictwa AGH, Kraków, ul. Reymonta 17 (wejście od ul. Akademickiej, naprzeciwko hotelu ?Polonez?), DS ?Alfa?, blok 1, tel.: +48 12 617 32 28, tel./faks: +48 12 636 40 38, redakcja@wydawnictwoagh.pl ? jednostkę Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, NIP: 675-000-19-23, REGON: 000001577.


Przyjmowanie i realizacja zamówień

1. Księgarnia prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

2. Towary prezentowane na stronach księgarni nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

3. Zamówienia przyjmowane są ze strony www.wydawnictwoagh.pl.

4. Po złożeniu zamówienia Klient dostaje e-mailem potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji.

5. Umowa sprzedaży zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Księgarnię.

6. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT, która jest wysyłana razem 

z zamówieniem. 

7. Zamówienie może zostać zmienione do chwili nadania przesyłki. W celu zmiany zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy z Księgarnią.

8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

9. Informujemy, że Księgarnia nie prowadzi sprzedaży w trakcie inwentaryzacji oraz w czasie urlopów. Odpowiednia informacja w tym przedmiocie jest umieszczana z wyprzedzeniem na stronie głównej Wydawnictw AGH www.wydawnictwoagh.pl.


Formy płatności

1. W przypadku zamówień klientów indywidualnych płatność za zamówienie jest uiszczana przy odbiorze towaru (wysyłka za pobraniem).

2. W przypadku zamówień klientów instytucjonalnych i firm płatność jest uiszczana  przelewem na podstawie wystawionej faktury i określonym w niej terminie.


Dostawa  

1. Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej.

2. Na czas otrzymania zamówienia przez Klienta ? od dnia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Księgarnię składają się czas realizacji zamówienia oraz czas dostawy. Czas realizacji zamówienia wynosi do 8 dni roboczych.

3. Czas dostawy jest zależny od Poczty Polskiej i wynosi do 8 dni roboczych.

4. Koszt przesyłki są zależne od ilości zamówionych książek:

1 egz. ? 14,76 PLN (12 PLN +23% VAT);

2?4 egz. ? 18,45 PLN (15 PLN + 23% VAT);

powyżej 4 egz. ? 24,60 PLN (20 PLN + 23% VAT).


Zwroty

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.), konsument który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty doręczenia lub wydania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy (np. na następującym formularzu: LINK).

2. W przypadku odstąpienia od umowy Księgarnia zwróci konsumentowi wszystkie uiszczone przez niego płatności, z tym zastrzeżeniem, że koszty doręczenia konsumentowi towaru zostaną zwrócone do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie.

3. Konsument jest zobowiązany do zwrotu towaru niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia, przy czym konsument jest zobowiązany pokryć wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

4. Informujemy, że Klient może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy.

5. Prawo do odstąpienia od umowy nie dotyczy umów, w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane 

w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu.


Reklamacje

1. Towar dostępny w Księgarni jest objęty roczną gwarancją producenta.

2. Księgarnia ponosi odpowiedzialność za wady na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym. W przypadku stwierdzenia wad towaru prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Księgarnią.

3. Informacje o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń znajdą Państwo na stronie: www.uokik.gov.pl.


Postanowienia końcowe

1. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 01.05.2015 r. 

2. Zamówienia złożone przed datą wprowadzenia zmian są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.
 

Dodatkowe informacje dotyczące postępowania z konsumentami:

1. Konsument w chwili składania zamówienia musi potwierdzić, że wysłanie formularza doprowadzi do zawarcia umowy, która wiąże się z koniecznością uiszczenia płatności. Rozwiązanie ?bezpieczne?: proponuję zrobić to w formie pola do zaznaczenia (domyślnie odznaczone) i dopiskiem: ?rozumiem, że wysyłając ten formularz zamawiam płatną usługę lub towar?.

2. Obowiązuje zakaz pobierania wyższych kosztów za określony sposób zapłaty lub formę składania zamówienia.

3. W przypadku odstąpienia od umowy trzeba zwrócić konsumentowi pieniądze w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia, przy czym można się wstrzymać ze zwrotem do chwili otrzymania 

z powrotem towaru lub otrzymania potwierdzenia odesłania towaru.

4. Jeśli chodzi o rozpatrzenie reklamacji w terminie 14 dni ? w tym czasie musi treść pisma rozpatrującego reklamację musi dojść do konsumenta (nie wystarczy wysłać go w tym terminie).

 
 


O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English