Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALITYCZNE MODELOWANIE EKSPLOATACJI SKRĘPOWANEJ
W ASPEKCIE IDENTYFIKACJI
STREF ZAGROŻONYCH TĄPANIAMI

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest – według Autorki – możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA WPŁYWU OTWOROWEJ EKSPLOATACJI
POKŁADOWEGO ZŁOŻA SOLI BARYCZ
NA ŚRODOWISKO NATURALNE

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

CURRENT VENTILATION PROBLEMS
IN HARD COAL MINES

In the present monograph, various issues related to current ventilations problems in hard coal mines are discussed. The authorsʼ primary objective is to show how numerous technological problems need to be solved in order to guarantee proper ventilation during exploatation of coal seams in the presence of methane emission, hard thermal environment and spontaneous fire risk. Mining progress and... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

GÓRNICZA LAMPA SIĘ PALI...

O TRADYCJACH GÓRNICZYCH I HUTNICZYCH
W AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ – I NIE TYLKO –
BOGATO ILUSTROWANY PRZEWODNIK SUBIEKTYWNY

Bestseller! Książka wzbogaci czytelników w wiedzę na temat ludzi górniczego stanu, przybliży tradycje i sposoby zachowań górników na przestrzeni wieków, pokaże różnorodną obrzędowość i odmienne sposoby świętowania okazjonalnych i stałych uroczystości – zawsze i wielce szanowanej tradycji górniczej. Wreszcie ubawi opisami spotkań przy piwie, wiadomościami o samym trunku,... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

GEOMECHANIKA W BUDOWNICTWIE PODZIEMNYM

PROJEKTOWANIE I BUDOWA TUNELI

Budownictwo podziemne odgrywa coraz większą rolę w życiu człowieka. Zadania związane z budownictwem podziemnym muszą być realizowane przez właściwie przygotowanych geoinżynierów, posiadających odpowiednią wiedzę z zakresu mechaniki skał i gruntów, geologii, a w szczególności geologii inżynierskiej i hydrogeologii, geofizyki, materiałów budowlanych, w tym nowych materiałów... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

GEOTECHNISCHE UND UMWELTASPEKTE
BEI DER REKULTIVIERUNG UND REVITALISIERUNG
VON BERGBAUFOLGELANDSCHAFTEN
IN POLEN UND IN DEUTSCHLAND

GEOTECHNICZNE I ŚRODOWISKOWE ASPEKTY
REKULTYWACJI I REWITALIZACJI
OBSZARÓW POGÓRNICZYCH
W POLSCE I W NIEMCZECH

Monografia dotyczy problematyki rekultywacji i rewitalizacji obszarów pogórniczych. Problematyka ta rozpatrywana jest w niej w aspekcie geotechnicznym i środowiskowym w odniesieniu do górnictwa polskiego oraz niemieckiego. Książka składa się z 15 rozdziałów przygotowanych przez 27 autorów, zarówno niemieckich (5 rozdziałów), jak i polskich (10 rozdziałów). Treść jest bogato... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English