Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Czasopisma » Kwartalnik "AGH Journal of Mining and Geoengineering"
Kwartalnik AGH

Kwartalnik "AGH Journal of Mining and Geoengineering"


W kwartalniku "AGH Journal of Mining and Geoengineering" (do końca 2011 r.  "Górnictwo i Geoinżynieria") publikowane są prace naukowe z zakresu górnictwa i dziedzin pokrewnych. Problematyka obejmuje następujące zagadnienia: zastosowania nauk podstawowych w górnictwie, technologię eksploatacji podziemnej i odkrywkowej złóż, technikę strzelniczą, projektowanie i budowę kopalń oraz budownictwo podziemne, geomechanikę górniczą i geotechnikę, wentylację i geotechnikę kopalń, mechanikę płynów i jej zastosowanie w górnictwie, przeróbkę kopalin, ochronę środowiska i utylizację odpadów. Coraz więcej artykułów dotyczy geoinżynierii, nauki z pogranicza górnictwa, budownictwa, geotechniki i nauk o Ziemi.


Materiały przeznaczone do druku w czasopismach wydawanych przez Wydawnictwa AGH należy składać u redaktorów poszczególnych czasopism, sekretarzy lub członków komitetów redakcyjnych.

Procedura recenzowania:

  1. Redakcja czasopisma powołuje do oceny każdej publikacji co najmniej dwóch niezależnych recenzentów spoza jednostki.
  2. Teksty w języku obcym ocenia co najmniej jeden recenzent afiliowany w instytucji zagranicznej innej niż macierzysta instytucja autora recenzowanej pracy.
  3. Autorzy nie znają tożsamości recenzentów.
  4. Recenzja musi być sformułowana na piśmie i zakończona jednoznacznym wnioskiem co do dopuszczenia artykułu do publikacji bądź jego odrzucenia.
  5. Nazwiska recenzentów poszczególnych artykułów nie są ujawniane; raz w roku czasopismo podaje do publicznej wiadomości listę recenzentów

ISSN: 2299-257X
Format: B5
Oprawa: miękka

Strona WWW:
www.gig.agh.edu.pl/index.html

Wydania archiwalne i bieżące w formacie PDF:
http://journals.bg.agh.edu.pl/MINING/

Zobacz w księgarni »
Komitet redakcyjny »


O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English