Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
15.00 zł

METODY NUMERYCZNE

WYBRANE ZAGADNIENIA

typ publikacji: podręcznik
ISBN: 978-83-7464-452-5
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 108
wydanie: 1
rok wydania: 2011 
Książka powstała z myślą o studentach II roku informatyki stosowanej oraz automatyki AGH, jako pomoc dydaktyczna do laboratoriów z metod numerycznych prowadzonych przez autorów. Stanowi subiektywny wybór problemów numerycznych, z jakimi można się zetknąć w praktyce obliczeniowej. Należy zatem podkreślić, że książka w założeniu ma być pomocą w praktycznej realizacji algorytmów numerycznych, zaś podstawą kursu metod numerycznych jest wykład, szerzej omawiający problematykę metod numerycznych.
Poszczególne rozdziały zawierają omówienie danego problemu od strony teoretycznej z przypomnieniem podstawowych definicji i twierdzeń, których znajomość jest konieczna do zrozumienia omawianych metod. Pominięto jednak skomplikowaną teorię matematyczną, natomiast postawiono nacisk na omówienie procedur i algorytmów ogólnego zastosowania. Aby ułatwić zrozumienie opisanych zagadnień, przedstawiono rozwiązania przykładowych zadań numerycznych. Zamieszczone zostały również zadania do samodzielnego wykonania.
Autorzy dodatkowo przedstawiają ważniejsze pojęcia w angielskim tłumaczeniu, aby umożliwić studentom ich rozpoznawanie i przyswojenie.


Fragmenty:


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PROGRAMOWANIE SYSTEMÓW
CZASU RZECZYWISTEGO
Z ZASTOSOWANIEM JĘZYKA ADA

Książka stanowi wykład konstrukcji paradygmatów programowania systemów czasu rzeczywistego. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia współbieżności, synchronizacji i komunikacji, programowania uwarunkowań czasowych, obsługę przerwań i wyjątków. Odpowiednie konstrukcje zilustrowano przykładami z zastosowaniem języka Ada.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

MODELOWANIE I SYMULACJA UKŁADÓW DYNAMICZNYCH

WYBRANE ZAGADNIENIA Z PRZYKŁADAMI W MATLABIE

Zamiarem autorów jest wprowadzenie czytelnika do zagadnień modelowania poprzez zaprezentowanie modeli matematycznych kilku przykładowych obiektów oraz zwrócenie uwagi na problemy matematyczne związane z symulacją komputerową tych modeli. W opracowaniu tym posłużono się pakietem Matlab-Simulink w wersji 6.0.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ALGORYTMY GENETYCZNE W MECHANICE KONSTRUKCJI

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English