Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
25.00 zł

SZKOŁY. NAUCZYCIELE. UCZNIOWIE

PRZYCZYNEK DO HISTORII SZKOLNICTWA, OŚWIATY I WYCHOWANIA
NA OBSZARZE KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH
II RZECZYPOSPOLITEJ

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-908-7
format: B5
liczba stron: 350
wydanie: 1
rok wydania: 2016 
Monografia ? jak pisze autor we wstępie ? powstała z jego potrzeby powrotu do młodzieńczych lat spędzonych we Lwowie. Poświęcona jest państwowym i prywatnym szkołom lwowskim w latach 1914?1946. Zawiera wspomnienia uczniów tych szkół oraz informacje o niektórych nauczycielach. Autor opracowania zamieścił w nim również biogramy kilkunastu profesorów AGH, którzy byli we Lwowie nauczycielami szkół wyższych i szkół średnich, a także ich uczniami.
Opracowanie będzie z pewnością ciekawe dla wszystkich tych, którzy interesują się dziejami nauki i szkolnictwa oraz historią Kresów w dwudziestoleciu międzywojennym. Może się okazać świetną lekturą dla osób, których losy ? podobnie jak losy autora ? związane są z przedwojennym Lwowem.

 


Inne książki z tej dziedziny:

35.00 zł

MOJE PÓŁ WIEKU Z WIOŚLARSTWEM

Niezwykle ciekawa i oryginalna książka ? pamiętnik napisany przez profesora Stanisława Komornickiego, znanego nauczyciela akademickiego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wspomnienia autora zarówno z czasów, gdy był sportowcem amatorem, jak i z okresu, gdy jako sędzia wyjeżdżał na krajowe i międzynarodowe... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Nowość! 

OKRUCHY WSPOMNIEŃ

Publikacja jest drugim tomem serii "Laureaci Nagrody im. A. Hoborskiego". Laureatem nagrody w roku 2016 został Jerzy Niewodniczański, emerytowany profesor zwyczajny Akademii Górniczo-Hutniczej i profesor honorowy AGH, geofizyk i fizyk jądrowy, dyrektor Instytutu Fizyki i Techniki Jądrowej AGH, inicjator powstania i pierwszy dziekan Wydziału Fizyki i Techniki Jądrowej AGH, prorektor... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English