Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki humanistyczne – Nauki o polityce » 25 LAT
POLSKIEJ TRANSFORMACJI SYSTEMOWEJ ?
DOKONANIA I WYZWANIA
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

25 LAT
POLSKIEJ TRANSFORMACJI SYSTEMOWEJ ?
DOKONANIA I WYZWANIA

TOM 2

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-724-3
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 302
rok wydania: 2014 
W prezentowanym zbiorze publikacji zamieszczono dwadzieścia dwa teksty wygłoszone na Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. 25 lat polskiej transformacji systemowej ? dokonania i wyzwania, zorganizowanej przez Katedrę Nauk Politycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dniach 2?3 czerwca 2014 z okazji 25. rocznicy rozpoczęcia polskiej transformacji i 45-lecia działalności Katedry. Na niniejsze opracowanie składają się teksty uczestników konferencji przygotowane przez polskich i zagranicznych politologów, historyków, ekonomistów, socjologów i znawców stosunków międzynarodowych. W publikacji przeanalizowano wiele kwestii dotyczących transformacji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, zróżnicowanych metodologicznie i merytorycznie w zakresie omawianych tematów. Łącznie z tomem pierwszym powyższe opracowanie pozwala na pogłębioną refleksję nad przemianami, które dokonały się w ostatnim ćwierćwieczu w Polsce i w jej otoczeniu zewnętrznym.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KONFLIKTY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Część 1

Książka stanowi pierwszą część serii poświęconej politycznym, społecznym i kulturowym problemom współczesnego świata. W czterech blokach tematycznych zawarte są: refleksja historiozoficzna nad rozwojem cywilizacji, problematyka konfliktów, wojen i wyścigu zbrojeń, zagadnienia dotyczące terroryzmu, nacjonalizmu i ekstremistycznych ideologii oraz psychologicznych uwarunkowań... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KONFLIKTY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Część 2

Tom zawiera teksty poświęcone w głównej mierze problematyce konfliktów międzynarodowych, które zmieniły obraz świata w XX stuleciu. Szeroko omówiona jest m.in. problematyka agresji i fenomen współczesnego nacjonalizmu. Analizowane są relacje pomiędzy wojną a rozwojem gospodarczym i militarnym oraz zagadnienia obecnego ładu międzynarodowego.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ELEKTRONICZNE OBLICZE POLITYKI

DEMOKRACJA, PAŃSTWO, INSTYTUCJE POLITYCZNE W OKRESIE REWOLUCJI INFORMACYJNEJ

Praca jest analizą konsekwencji rozwoju Internetu i innych technologii informacyjnych dla głównych sfer życia politycznego. Książka przedstawia szczegółowo dotychczasowe doświadczenia płynące z wykorzystania nowych technologii w wyborach, wpływ Internetu na funkcjonowanie instytucji politycznych i administracji publicznej oraz główne dylematy, przed jakimi - w wyniku rewolucji... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

25 LAT
POLSKIEJ TRANSFORMACJI SYSTEMOWEJ ?
DOKONANIA I WYZWANIA

TOM 1

Publikacja podejmuje niezwykle ważne, zróżnicowane pod względem zakresu tematycznego wybrane aspekty polskich przemian politycznych, społecznych i gospodarczych zachodzących w ostatnim dwudziestopięcioleciu.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English