Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Czasopisma » Kwartalnik "Geotourism /Geoturystyka"
Kwartalnik Geoturystyka

Kwartalnik "Geotourism /Geoturystyka"


Czasopismo naukowe wydawane wspólnie przez Akademię Górniczo-Hutniczą (od 2010 r. przez Wydawnictwa AGH) oraz Stowarzyszenie Naukowe im. Stanisława Staszica.

Informacja ze strony internetowej czasopisma: Od drugiej połowy 2004 r. początkowo jako półrocznik, a od 2006 r. już jako kwartalnik ukazuje się jedyne tego typu czasopismo w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. W czasopiśmie promowane jest piękno obiektów przyrody nieożywionej, szczególnie tych, które są albo powinny się stać  przedmiotem zainteresowania turystycznego. (...) w czasopiśmie znajdziemy odpowiedź na pytania: kiedy, dlaczego i w jaki sposób powstały fascynujące swym pięknem: gorące wulkany, głębokie kaniony, potężne wodospady, mroczne jaskinie i wiele, wiele innych. Poznajemy bliżej zarówno naturalne procesy rzeźbiące powierzchnię Ziemi, jak i efekty działalności człowieka mozolnie wydzierającego skarby z jej wnętrza. W czasopiśmie znajdujemy informacje na temat historii eksploatacji i przeróbki kopalin, dowiadujemy się, w jaki sposób człowiek wydobywał cenne kopaliny i kruszce, pozostawiając bezcenną spuściznę w postaci starych szybów, sztolni, kopalń i kamieniołomów. W "Geoturystyce" znajdziemy informacje, gdzie takie obiekty się znajdują, jak są udostępnione i jak chronione przed zniszczeniem. Poznamy propozycje tras geoturystycznych zwracających uwagę na najciekawsze obiekty geoturystyczne (...). W czasopiśmie znajdziemy informacje na temat organizacji oraz imprez geoturystycznych prowadzonych w Polsce, Europie I na świecie.

Materiały przeznaczone do druku w czasopismach wydawanych przez Wydawnictwa AGH należy składać u redaktorów poszczególnych czasopism, sekretarzy lub członków komitetów redakcyjnych.

Procedura recenzowania:

  1. Redakcja czasopisma powołuje do oceny każdej publikacji co najmniej dwóch niezależnych recenzentów spoza jednostki.
  2. Teksty w języku obcym ocenia co najmniej jeden recenzent afiliowany w instytucji zagranicznej innej niż macierzysta instytucja autora recenzowanej pracy.
  3. Autorzy nie znają tożsamości recenzentów.
  4. Recenzja musi być sformułowana na piśmie i zakończona jednoznacznym wnioskiem co do dopuszczenia artykułu do publikacji bądź jego odrzucenia.
  5. Nazwiska recenzentów poszczególnych artykułów nie są ujawniane; raz w roku czasopismo podaje do publicznej wiadomości listę recenzentów.

ISSN: 1731-0830
Format: A4
Oprawa: miękka

Strona WWW: https://journals.agh.edu.pl/geotour

Wydania archiwalne i bieżące w formacie PDF: journals.bg.agh.edu.pl/GEOTURYSTYKA/

Zobacz w księgarni »
Komitet redakcyjny »


O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English