Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
niedostępna
w sprzedaży
Zapowiedź! 

CZŁOWIEK W ŚWIECIE MASZYN

WPROWADZENIE DO ANTROPOLOGII CYBERKULTURY

Jeszcze kilka lat temu problematyka wzajemnych relacji ludzi i robotów stanowiła jedynie przedmiot mitów i fantastycznych opowieści, których rodowód sięga starożytności. Tymczasem w kontekście szybkiego rozwoju współczesnej nauki i technologii wspomniany problem staje się coraz bardziej realny. Pojawienie się tego bezprecedensowego zagadnienia w ramach naukowej dyskusji i w polu... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Zapowiedź! 

GEOMATICS AND ENVIRONMENTAL ENGINEERING 2019, VOL. 13, NO. 4

Pełne teksty artykułów zamieszczanych na łamach czasopism wydawanych w AGH są dostępne w formacie PDF w sieci: http://journals.bg.agh.edu.pl W naszej księgarni można kupić jedynie numery ostatnio wydane. Zeszyty wcześniejsze prosimy zamawiać e-mailowo lub telefonicznie.

Ogólne informacje o czasopiśmie »
niedostępna
w sprzedaży
Zapowiedź! 

IMERSYJNY SYSTEM MOBILNY DO FOTOGRAMETRYCZNYCH POMIARÓW 3D

Wielokamerowe dookólne systemy wizyjne pozwalają rejestrować przestrzeń sprawniej i efektywniej niż osobne sensory wizyjne. Takie urządzenia stają się obecnie coraz powszechniejsze ze względu na szersze możliwości publikowania nagrań 360° (przeglądarki panoramiczne 360°, okulary VR). Niektóre z nich znajdują też zastosowanie w fotogrametrii, głównie w systemach mobilnego... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Zapowiedź! 

PEGMATYTY DOLNEGO ŚLĄSKA

Dwunasta książeczka z serii "Nauka dla Ciekawych" poświęcona jest pegmatytom. Pegmatyt to specyficzna skała, która od wieków intrygowała człowieka. Przez kilka ostatnich stuleci była ona najważniejszym źródłem surowca skaleniowo-kwarcowego na potrzeby rozwijającego się przemysłu ceramicznego i szklarskiego, zaś w ostatnich dziesięcioleciach okazało się, iż może być także... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Zapowiedź! 

PROJEKTOWANIE PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH OBRÓBKI SKRAWANIEM

W ostatnim półwieczu nastąpił bardzo szybki rozwój technologii maszyn, w tym teorii i praktyki obróbki skrawaniem. Jest ona podstawowym sposobem kształtowania wszelkich elementów maszyn i urządzeń o najbardziej złożonych kształtach, spełniających najwyższe wymagania dokładności i o dużych możliwościach zwiększania wydajności. Z tego powodu sposób projektowania procesu... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English