Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Ochrona środowiska » ASPEKTY SPOŁECZNE I ŚRODOWISKOWE GOSPODARKI ODPADAMI
10.00 zł

ASPEKTY SPOŁECZNE I ŚRODOWISKOWE GOSPODARKI ODPADAMI

ISBN: 978-83-7464-874-5
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 218
rok wydania: 2016 
Odpady komunalne stanowią coraz większy problem zarówno ekologiczny, dotyczący ich negatywnego oddziaływania na wszelkie elementy środowiska przyrodniczego, jak i gospodarczy, związany ze zbiórką, transportem oraz unieszkodliwianiem. Najważniejsze zadania w gospodarowaniu odpadami, wynikające z konieczności ochrony środowiska, sprowadzają się do minimalizacji powstawania odpadów. Ochrona środowiska naturalnego staje się priorytetowym zadaniem, przed jakim przychodzi nam stanąć na początku trzeciego tysiąclecia. Produkcja dóbr konsumpcyjnych powoduje nadmierną eksploatację nieodnawialnych zasobów naturalnych naszej planety. Aby nie dopuścić do znaczącego wyczerpania się zasobów Ziemi i dać szansę na rozwój następnym pokoleniom, należy upowszechnić wielokrotne użytkowanie surowców. Autorka pokazuje sposoby na wykorzystywanie odpadów, tzw. upcykling staje się obecnie coraz bardziej popularny. Podaje również propozycje edukowania społeczeństwa, zwłaszcza najmłodszych, w kwestii segregowania odpadów. Autorka przekonuje, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla siebie, dla pokolenia obecnego i dla przyszłych generacji. Nie jest to trudne, a podejmowane przez nas decyzje przyniosą efekty w przyszłości. Monografia została oparta na rzetelnych badaniach autorki przeprowadzonych w wybranych gminach województwa małopolskiego oraz wzbogacona kolorowymi fotografiami.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PORADNIK DLA PRAKTYKÓW OCHRONY ŚRODOWISKA

W opracowaniu zawarto interpretację przepisów z zakresu ochrony środowiska w kontekście ich praktycznego zastosowania w zakładzie pracy. Podano schematy wniosków do odpowiednich urzędów w celu uzyskania stosownych pozwoleń, wzory sprawozdań, symulowane przykłady obliczeń. Na przykładzie działalności drukarni offsetowej obliczono należności za korzystanie przez zakład ze... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

LABORATORIUM Z OCHRONY ŚRODOWISKA

W skrypcie znajdują się materiały edukacyjne i ćwiczenia z zakresu ochrony i inżynierii środowiska, których realizacja powinna odbywać się w sali laboratoryjnej bądź w terenie. Skrypt omawia m.in. metody badania składu morfologicznego odpadów komunalnych, metodykę oznaczania odczynu i przewodności elektrolitycznej wód i gleb, uczy czytania informacji na etykietach żywnościowych,... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

TECHNOLOGIA WODY I ŚCIEKÓW
Część 1

ĆWICZENIA LABORATORYJNE

Skrypt przeznaczony jest do ćwiczeń laboratoryjnych przede wszystkim dla studentów kierunku inżynieria środowiska oraz ochrona środowiska. Obejmuje podstawy teoretyczne oraz zestaw ćwiczeń obrazujący przebieg danego procesu, który zachodzi w określonej metodzie prowadzącej do poprawy jakości określonej sfery środowiska.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PODSTAWY ZARZĄDZANIA PROCESEM EUTROFIZACJI ANTROPOGENICZNEJ

Monografia dotyczy priorytetowego problemu w zakresie ochrony wód i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi, związanego z eutrofizacją antropogeniczną. Przedstawiono podstawy naukowe, które dają możliwość sterowania przebiegiem procesów eutrofizacji antropogenicznej w celu zapobiegania jej negatywnym konsekwencjom: pogorszeniu jakości użytkowej wód powierzchniowych i degradacji... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

TECHNOLOGIA WODY I ŚCIEKÓW Część 2

ĆWICZENIA LABORATORYJNE

Skrypt jest kontynuacją części pierwszej pt. Technologia wody i ścieków. Ćwiczenia laboratoryjne. Część I. Przeznaczony jest dla studentów kierunku inżynieria środowiska, a w szczególności ochrona środowiska. Obejmuje podstawy teoretyczne oraz zestaw ćwiczeń obrazujący przebieg danego procesu, który zachodzi w trakcie stosowania metody prowadzącej do poprawy jakości... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English