Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Górnictwo » BEZPIECZEŃSTWO PRACY URZĄDZEŃ TRANSPORTOWYCH W GÓRNICTWIE
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

BEZPIECZEŃSTWO PRACY URZĄDZEŃ TRANSPORTOWYCH W GÓRNICTWIE

typ publikacji: monografia
format: A4
oprawa: miękka
liczba stron: 150
rok wydania: 2019 

Niniejsze wydawnictwo jest kolejną monografią z cyklu "Bezpieczeństwo pracy urządzeń transportowych w górnictwie". Monografia została przygotowana przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH przy ścisłej współpracy z Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego w Lędzinach. Wydawnictwo to zawiera wybrane opracowania dotyczące innowacyjnych rozwiązań z zakresu transportu pionowego i poziomowego wygłoszone w ramach XIV Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo pracy urządzeń transportowych w górnictwie - Safety operation of mining transport equipment", która odbyła się w dniach 7-9 listopada 2018 roku już po raz czternasty. Autorami opracowań są pracownicy wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych, urzędów górniczych, producentów maszyn i urządzeń oraz ich użytkowników, czyli kopalń. Kolejne rozdziały poruszają różne aspekty związane z bezpieczeństwem eksploatacji surowców mineralnych oraz maszyn i urządzeń, a także czynnikami techniczno-ekonomicznymi.

Monografię podzielono na cztery grupy tematyczne: eksploatacja lin w górnictwie, innowacyjne rozwiązania w branży maszyn wyciągowych, bezpieczeństwo prowadzenia transportu w zakładach górniczych oraz nowe trendy i doświadczenia w eksploatacji urządzeń transportowych. Do opublikowania wybrano prace na odpowiednim poziomie naukowym, zarówno o charakterze podstawowym, jak i utylitarnym.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest ? według Autorki ? możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne zilustrowano... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ OCENY SKŁADNIKÓW ORAZ UCIĄŻLIWOŚCI RYZYKA WYSTĄPIENIA WYPADKÓW PRZY PRACY W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA PROGRAMOWANIA ZAGOSPODAROWANIA ZŁÓŻ W WIELOODKRYWKOWEJ KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English