Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki humanistyczne – Historia nauki » BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI ZESZYTÓW NAUKOWYCH AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Z DZIEDZINY GÓRNICTWA Z LAT 1945-1989
25.00 zł
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI ZESZYTÓW NAUKOWYCH AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Z DZIEDZINY GÓRNICTWA Z LAT 1945-1989

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-986-5
format: B5
oprawa: miękka
rok wydania: 2017 
[...] Warto zwrócić uwagę na fakt, że według najlepszej wiedzy recenzenta informacje opisujące przedstawiony zakres zeszytów naukowych nie były dotąd zebrane w żadnej pracy wydanej drukiem ani też skatalogowane w żadnym z dostępnych publicznie elektronicznych katalogów bibliograficznych, co czyni recenzowaną monografię nowatorską. Wnosi ona więc niebagatelny wkład w ochronę dziedzictwa narodowego oraz dokumentowanie rozwoju nauki dziedziny górnictwa w Akademii Górniczo-Hutniczej w latach 1945-1989. Opracowanie powinno stanowić uzupełnienie archiwum każdej biblioteki gromadzącej podzbiory rejestrowanych w bibliografii zeszytów naukowych, niosąc nieocenioną pomoc dla osób wyszukujących relewantnych informacji. Również wielu badaczy dziedzinowych aktywnych najbardziej w latach powojennej Polski z całą pewnością chciałoby posiadać taką pozycję w swoich prywatnych zasobach.

Fragment recenzji prof. dr. hab. Piotra Czai 
 

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

KAZIMIERZ BIELENIN

TWÓRCA POLSKIEJ ARCHEOMETALURGII
MONOGRAFIA

Monografia prezentuje postać zmarłego w 2011 r. profesora Kazimierza Bielenina ? archeologa, miłośnika historii techniki, społecznika i patrioty.

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

MIECZYSŁAW RADWAN

W 120. ROCZNICĘ URODZIN

Monografia poświęcona pamięci profesora Mieczysława Radwana ? inżyniera, konstruktora, miłośnika turystyki i historii techniki, patrioty.

20.00 zł
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

KSZTAŁCENIE INŻYNIERÓW

HISTORIA - SPOSTRZEŻENIA - PROPOZYCJE

Książka wyróżniona w konkursie na najlepszą książkę techniczną TECHNICUS 2017 na 11. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017. Monografia przybliża ewolucję zawodu inżyniera i zagadnienie kształcenia inżynierskiego na przestrzeni wieków, wskazując na jego różnorodność i odmienny przebieg w poszczególnych krajach, omawia aktualne systemy kształcenia,... więcej ?

25.00 zł
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

SZKOŁY. NAUCZYCIELE. UCZNIOWIE

PRZYCZYNEK DO HISTORII SZKOLNICTWA, OŚWIATY I WYCHOWANIA
NA OBSZARZE KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH
II RZECZYPOSPOLITEJ

Monografia - jak pisze autor we wstępie - powstała z jego potrzeby powrotu do młodzieńczych lat spędzonych we Lwowie. Poświęcona jest państwowym i prywatnym szkołom lwowskim w latach 1914-1946. Zawiera wspomnienia uczniów tych szkół oraz informacje o niektórych nauczycielach. Autor opracowania zamieścił w nim również biogramy kilkunastu profesorów AGH, którzy byli we Lwowie... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

BIBLIOTEKI UCZELNIANE
WOBEC ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO.
NOWE OBSZARY DZIAŁANIA

MATERIAŁY JUBILEUSZOWEJ KONFERENCJI BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AGH
Z OKAZJI OBCHODÓW 100-LECIA
AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ IM. STANISŁAWA STASZICA,
KRAKÓW 12-13 WRZEŚNIA 2019 R.

Prezentowany zbiór artykułów jest pokłosiem ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 12-13 września 2019 r. z okazji jubileuszu stulecia Uczelni. Przedstawiciele środowiska bibliotekarzy akademickich i bibliotekoznawców starali się znaleźć odpowiedź na pytanie o przyszłość bibliotek uczelnianych w gwałtownie zmieniającym się otoczeniu,... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English