Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki humanistyczne – Historia nauki » BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI ZESZYTÓW NAUKOWYCH AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Z DZIEDZINY GÓRNICTWA Z LAT 1945-1989
25.00 zł

BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI ZESZYTÓW NAUKOWYCH AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Z DZIEDZINY GÓRNICTWA Z LAT 1945-1989

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-986-5
format: B5
oprawa: miękka
rok wydania: 2017 
[...] Warto zwrócić uwagę na fakt, że według najlepszej wiedzy recenzenta informacje opisujące przedstawiony zakres zeszytów naukowych nie były dotąd zebrane w żadnej pracy wydanej drukiem ani też skatalogowane w żadnym z dostępnych publicznie elektronicznych katalogów bibliograficznych, co czyni recenzowaną monografię nowatorską. Wnosi ona więc niebagatelny wkład w ochronę dziedzictwa narodowego oraz dokumentowanie rozwoju nauki dziedziny górnictwa w Akademii Górniczo-Hutniczej w latach 1945-1989. Opracowanie powinno stanowić uzupełnienie archiwum każdej biblioteki gromadzącej podzbiory rejestrowanych w bibliografii zeszytów naukowych, niosąc nieocenioną pomoc dla osób wyszukujących relewantnych informacji. Również wielu badaczy dziedzinowych aktywnych najbardziej w latach powojennej Polski z całą pewnością chciałoby posiadać taką pozycję w swoich prywatnych zasobach.

Fragment recenzji prof. dr. hab. Piotra Czai 
 

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KAZIMIERZ BIELENIN

TWÓRCA POLSKIEJ ARCHEOMETALURGII
MONOGRAFIA

Monografia prezentuje postać zmarłego w 2011 r. profesora Kazimierza Bielenina ? archeologa, miłośnika historii techniki, społecznika i patrioty.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

MIECZYSŁAW RADWAN

W 120. ROCZNICĘ URODZIN

Monografia poświęcona pamięci profesora Mieczysława Radwana ? inżyniera, konstruktora, miłośnika turystyki i historii techniki, patrioty.

20.00 zł

KSZTAŁCENIE INŻYNIERÓW

HISTORIA - SPOSTRZEŻENIA - PROPOZYCJE

Książka wyróżniona w konkursie na najlepszą książkę techniczną TECHNICUS 2017 na 11. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017. Monografia przybliża ewolucję zawodu inżyniera i zagadnienie kształcenia inżynierskiego na przestrzeni wieków, wskazując na jego różnorodność i odmienny przebieg w poszczególnych krajach, omawia aktualne systemy kształcenia,... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English