Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Metalurgia » CIĄGLIWOŚĆ I MECHANIZMY PĘKANIA SUPERWYTRZYMAŁYCH STALI KONSTRUKCYJNYCH
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

CIĄGLIWOŚĆ I MECHANIZMY PĘKANIA SUPERWYTRZYMAŁYCH STALI KONSTRUKCYJNYCH

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-949-0
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 126
rok wydania: 2018 
Monografia omawia mechanizmy pękania wysokowytrzymałych stali konstrukcyjnych, takich jak: stale maraging, umacniane wydzieleniowo stale austenityczne odporne na korozję oraz stale do ulepszania cieplnego.
Na podstawie wieloletnich badań prowadzonych w Instytucie Metalurgii Żelaza w Gliwicach autor opracował model umożliwiający analizę zjawisk związanych ze zmianami ciągliwości i innych własności mechanicznych, a także analizę wpływu parametrów mikrostruktury (takich jak wtrącenia niemetaliczne, cząstki drugiej fazy i wtórne wydzielenia węglikowe) na mechanizm pękania superwytrzymałych stali przeznaczonych do zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych.
Praca kierowana jest m.in. do studentów studiów doktoranckich jako źródło specjalistycznej wiedzy z zakresu inżynierii materiałowej, a także do technologów materiałowych, którzy znajdą w niej wprowadzenie do zagadnień związanych z opracowywaniem i stosowaniem stali martenzytycznych (ulepszanych cieplnie, maraging i odpornych na korozję) w przemyśle lotniczym, kosmicznym i obronnym.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METALURGIA ŻELAZOSTOPÓW

Skrypt obejmuje zakres ćwiczeń laboratoryjnych związanych z tematyką wytwarzania żelazostopów. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ze specjalności Metalurgia Ekstrakcyjna. Poza AGH skrypt może być wykorzystywany przez studentów innych wyższych uczelni kształcących metalurgów oraz inżynierów zatrudnionych w przemyśle i... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW

Praca kierowana jest do czytelnika zajmującego się projektowaniem właściwości wyrobów z proszków i kompozytów wytwarzanych z wykorzystaniem przeróbki plastycznej, także do studiujących inżynierię materiałową z ukierunkowaniem na szeroko rozumiane przetwórstwo stopów i materiałów specjalnych. W pracy zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie procesów kucia i wyciskania do... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODY HYDROMETALURGICZNE OTRZYMYWANIA KOMPOZYTÓW

Kompozyty są grupą tworzyw, których własności i budowa stwarzają nowe możliwości w wielu dziedzinach techniki. Badania nad ich otrzymywaniem oraz poznawaniem ich własności prowadzi się w wielu ośrodkach. Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania aktualnego stanu wiedzy w zakresie kompozytów otrzymywanych metodami hydrometalurgicznymi na podstawie informacji zawartych w... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

WYTWARZANIE RUR BEZ SZWU

Książka zawiera podstawowy zakres wiedzy z dziedziny procesów wytwarzania rur bez szwu, podając niezbędne ich podstawy teoretyczne i technologiczne. Jest przeznaczona zarówno dla studentów uczelni technicznych o profilu metalurgicznym, mechanicznym lub inżynierii materiałowej, jak i inżynierów zatrudnionych w przemyśle przetwórczym.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English