Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Inżynieria środowiska » DZIAŁALNOŚĆ GÓRNICZA A ŚRODOWISKO
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

DZIAŁALNOŚĆ GÓRNICZA A ŚRODOWISKO

STUDIUM PRZYPADKU

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-786-1
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 178
rok wydania: 2015 
Celem monografii jest ocena wpływu działalności górniczej na środowisko naturalne. Zastosowana analiza przypadku dotyczy górnictwa odkrywkowego, w szczególności wydobycia piasków i żwirów.

Recenzje:

  • dr hab. inż. Krzysztof Galos, prof. PAN

    Monografia pt. "Działalność górnicza a środowisko. Studium przypadku" stanowić będzie cenną pozycję na rynku wydawniczym, przydatną zarówno dla pracowników uczelni i instytutów badawczych, jak też praktyków z branży górniczej. Może stanowić ważną pomoc podczas przygotowywania ocen oddziaływania eksploatacji odkrywkowej na środowisko, jak i podczas projektowania prac rekultywacyjnych w górnictwie odkrywkowym. Nie można także zapomnieć o jej potencjalnym walorze edukacyjnym, zwłaszcza dla studentów kierunku górnictwo i geologia oraz w odniesieniu do wymienionych wyżej aspektów środowiskowych funkcjonowania górnictwa odkrywkowego.

     


  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz

    Do głównych zalet monografii należą: dogłębna analiza dokumentacji złóż piasków i żwirów w Trzcianie, Myscowej i Kłaju, rzetelna dokumentacja prac terenowych, obszerna dokumentacja fotograficzna, praktyczna wartość zastosowanej kompilacji metod badawczych, nawiązanie idei zrównoważonego rozwoju do problematyki górnictwa, właściwie użyta terminologia specjalistyczna. Wartość naukowa monografii polega na możliwości wykorzystania wyników oceny wpływu eksploatacji złóż piasków i żwirów w Trzcianie, Myscowej i Kłaju, do oceny oddziaływania różnych obiektów, zarówno górniczych, jak i innych gałęzi przemysłu, na środowisko naturalne. Oceniana monografia jest bardzo cenną pozycją opisującą wybrany obszar działalności górniczej. Szczegółowo scharakteryzowano wpływ oddziaływania górnictwa odkrywkowego kopalin naturalnych na poszczególne elementy środowiska. Oceniam monografię jako bardzo wartościową.

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 1

Część pierwsza monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż węgla kamiennego i brunatnego. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te złoża.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 2

Część druga monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż rud miedzi, rud cynku i ołowiu oraz rud żelaza. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te złoża.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 3

Część trzecia monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż soli kamiennej, siarki oraz gipsu i anhydrytu. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English