Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki o Ziemi – Geologia » ENCYKLOPEDIA MINERAŁÓW Z POLSKIM I ANGIELSKIM SŁOWNIKIEM NAZW
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

ENCYKLOPEDIA MINERAŁÓW Z POLSKIM I ANGIELSKIM SŁOWNIKIEM NAZW

MINERAŁY ZIEMII I MATERII KOSMICZNEJ

ISBN: 83-89388-67-7
format: A4
oprawa: twarda
liczba stron: 498
wydanie: 1
rok wydania: 2004 
Encyklopedia ujmuje aktualny stan wiedzy o minerałach udokumentowany najważniejszymi pozycjami literatury. Książka o takim zestawie informacji nie ma odpowiednika w krajowej bibliografii, jest to pierwsza polska encyklopedia minerałów z przeznaczeniem głównie dla środowisk naukowych, doktorantów i studentów, a także dla licznej rzeszy kolekcjonerów minerałów.
Encyklopedia ta ma trzy części. W części pierwszej - Alfabetyczny wykaz wszystkich minerałów uznanych bądź zatwierdzonych przez Międzynarodową Asocjację Mineralogiczną (IMA) - zestawiono znane i opisane w literaturze naukowej minerały i grupy minerałów, łącznie 4.023 hasła. W części drugiej - Alfabetyczny wykaz minerałów materii kosmicznej - zestawiono minerały meteorytów, pyłów kosmicznych, skał Księżyca i Marsa, minerały pramaterii słonecznej, sprzed utworzenia się naszego Układu Słonecznego, impaktytowe (szokowe) i inne, łącznie 290 haseł. W części trzeciej - Alfabetyczny wykaz nieaktualnych lub innych nazw minerałów - zestawiono minerały zdyskredytowane przez Międzynarodową Asocjację Mineralogiczną, a także synonimy, nazwy handlowe, techniczne, gemmologiczne, mieszaniny minerałów i in., łącznie 4540 haseł. Uzupełnieniem całości jest płyta CD zawierająca 100 kolorowych makrofotografii minerałów i ich kryształów stanowiąca załącznik do encyklopedii.

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 1

Część pierwsza monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż węgla kamiennego i brunatnego. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te złoża.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 2

Część druga monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż rud miedzi, rud cynku i ołowiu oraz rud żelaza. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te złoża.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

HYDROGEOLOGIA POLSKICH ZŁÓŻ KOPALIN I PROBLEMY WODNE GÓRNICTWA
Tom 3

Część trzecia monografii poświęcona jest problematyce hydrogeologicznej złóż soli kamiennej, siarki oraz gipsu i anhydrytu. Podano w niej najważniejsze informacje o złożach i historii ich eksploatacji, budowie geologicznej złóż i rejonów ich występowania, ich wykształceniu litologicznym i warunkach hydrogeologicznych oraz problemach wodnych kopalń eksploatujących te... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KAMIENNY KRAKÓW

SPOJRZENIE GEOLOGA

Książka ta jest nietypowym przewodnikiem geologicznym. Pierwsza - najobszerniejsza część pozycji, zawiera opisy i charakterystykę wybranych, zastosowanych w architekturze Krakowa surowców skalnych. W części drugiej odnajdziemy propozycje wycieczek geologicznych po Krakowie. Część trzecia ma charakter krótkiego słownika wybranych, podstawowych pojęć geologicznych oraz niektórych... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English