Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Górnictwo » FASCYNUJĄCY ŚWIAT ZABYTKÓW
PODZIEMNYCH I NAZIEMNYCH
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

FASCYNUJĄCY ŚWIAT ZABYTKÓW
PODZIEMNYCH I NAZIEMNYCH

GÓRNICY NA RATUNEK NAJCENNIEJSZYCH PODZIEMI I MIAST

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-66364-75-1
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 552
rok wydania: 2019 
Książka wyróżniona w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki na Poznańskich Targach Książki 2020.

Wyróżnienie Naczelnej Organizacji Technicznej - Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w konkursie TECHNICUS 2021 na Najlepszą Książkę Techniczną.


  
Recenzje:

  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka J.M., Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej

    Monografia stanowi podsumowanie ponad 80-letnich doświadczeń uzyskanych podczas ratowania, zabezpieczania oraz adaptacji podziemnych i podziemno-naziemnych kilkudziesięciu pomników kultury materialnej Polski. Na ponad 550 stronach opisano dziesiątki przekładów bezpośredniego zastosowania w praktyce górniczej metod ratunkowych, zweryfikowanych kilkudziesięcioletnią praktyką i doświadczeniem paru pokoleń pracowników Katedry Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki i Wydziału Górnictwa i Geotechniki AGH. Monografia zespołu autorów jest uzupełnieniem dwu wcześniej wydanych monografii. Na podkreślenie zasługuje włączanie wielu pokoleń studentów do prac inwentaryzacyjnych i naukowo-badawczych podczas specjalistycznych obozów naukowych ii połączenie ich działalności z tematyką prac dyplomowych [...] Z jednej strony przyczyniło się to do rozwoju górniczych metod ratunkowych, z drugiej zaś pozwoliło na nabycie umiejętności i doświadczenie, które zostały wykorzystane w pracy zawodowej.  • prof. dr hab. inż. Józef Dubiński, Dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa

    To obszerne dzieło, liczące ponad 550 stron [...] i ponad 300 ilustracji, jest trzecią z kolei [...] monografią tego zespołu autorów. Wszystkie monografie stanowią swoistą trylogię, ujmującą w szeroki zakresie problemy ratowania, zabezpieczania i adaptację podziemnych i podziemno-naziemnych pomników kultury materialnej w kraju. Jest to pierwsza trylogia wydawnicza na 100-letnim wydziale, której autorzy - jak wskazuje tytuł - zafascynowani podziemnym światem, pragną przekazać czytelnikom wieloletnie doświadczenia środowiska naukowego.

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest ? według Autorki ? możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne zilustrowano... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ OCENY SKŁADNIKÓW ORAZ UCIĄŻLIWOŚCI RYZYKA WYSTĄPIENIA WYPADKÓW PRZY PRACY W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA PROGRAMOWANIA ZAGOSPODAROWANIA ZŁÓŻ W WIELOODKRYWKOWEJ KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English