Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
20.00 zł

KSZTAŁCENIE INŻYNIERÓW

HISTORIA - SPOSTRZEŻENIA - PROPOZYCJE

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-856-1
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 208
rok wydania: 2016 
Książka wyróżniona w konkursie na najlepszą książkę techniczną TECHNICUS 2017 na 11. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017.

Monografia przybliża ewolucję zawodu inżyniera i zagadnienie kształcenia inżynierskiego na przestrzeni wieków, wskazując na jego różnorodność i odmienny przebieg w poszczególnych krajach, omawia aktualne systemy kształcenia, podkreślając przestarzałą strukturę uczelni technicznych, sformalizowanie kształcenia i zły dobór przedmiotów, nie zawsze skorelowany z programem studiów, a także wskazuje na perspektywy jego rozwoju i kierunki modernizacji. Szczególną wartością publikacji są rozdziały, w których autor ocenia jakość i wyniki procesu dydaktycznego oraz przedstawia perspektywy rozwoju studiów technicznych. Za kluczowe w tym zakresie autor uważa odpowiednie przygotowanie dydaktyczne kadry naukowej, strukturę jednostki oraz podstawowe formy przekazu wiedzy. Wprowadzone do omawianych treści syntezy utrwalają istotne zagadnienia, a liczne wykresy i schematy porządkują wiedzę.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KAZIMIERZ BIELENIN

TWÓRCA POLSKIEJ ARCHEOMETALURGII
MONOGRAFIA

Monografia prezentuje postać zmarłego w 2011 r. profesora Kazimierza Bielenina ? archeologa, miłośnika historii techniki, społecznika i patrioty.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

MIECZYSŁAW RADWAN

W 120. ROCZNICĘ URODZIN

Monografia poświęcona pamięci profesora Mieczysława Radwana ? inżyniera, konstruktora, miłośnika turystyki i historii techniki, patrioty.

25.00 zł

BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI ZESZYTÓW NAUKOWYCH AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ Z DZIEDZINY GÓRNICTWA Z LAT 1945-1989

[...] Warto zwrócić uwagę na fakt, że według najlepszej wiedzy recenzenta informacje opisujące przedstawiony zakres zeszytów naukowych nie były dotąd zebrane w żadnej pracy wydanej drukiem ani też skatalogowane w żadnym z dostępnych publicznie elektronicznych katalogów bibliograficznych, co czyni recenzowaną monografię nowatorską. Wnosi ona więc niebagatelny wkład w ochronę... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English