Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

OBLICZA ŚWIATA W DYSKURSACH KULTURY

KSIĘGA PAMIĄTKOWA DEDYKOWANA IGNACEMU S. FIUTOWI

Książka wpisuje się w pewną utrwaloną tradycję akademicką wyrażającą uhonorowanie przez grono koleżanek i kolegów obchodzącego swój jubileusz pracownika naukowego. Pracownikiem tym jest profesor Ignacy S. Fiut, człowiek wielu talentów, czynny w kilku obszarach nauki i kultury. Absolwent biologii i filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego penetrujący obszary filozofii i... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

OBRAZ CHOROBY W DYSKURSIE KULTUROWYM

Zagadnienie chorób i cierpień ludzkich ma w kulturze europejskiej bogatą tradycję. Właściwie nie może specjalnie dziwić to, że już od starożytności cała plejada wybitnych europejskich twórców - malarzy, rzeźbiarzy, filozofów, literatów - przedstawiała ludzi cierpiących w wyniku dolegliwości zdrowotnych, ukazując pełne ekspresji obrazy skutków zapadania na choroby. Warto... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

TEKSTY - OBRAZY - PERFORMANSE

ZAPISY DOŚWIADCZEŃ I DOŚWIADCZANIE ZAPISU

Dzisiejsza socjologia nieustannie szuka sposobów jak najlepszego odzwierciedlenia rzeczywistości społecznej, tak aby nic z niej nie utracić. Dawny rozdźwięk między tym, co jest ujęciem naukowym, a co nim nie jest, ulega zatarciu. Prezentowana publikacja wpisuje się w najnowsze dyskusje dotyczące tego, jak udoskonalić metodologię, aby nie pominąć niczego, co może być istotne w... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English