Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości




Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Górnictwo » NAJSTARSZY ZAWÓD ŚWIATA
45.00 zł

NAJSTARSZY ZAWÓD ŚWIATA

SZKIC DZIEJÓW TECHNIKI I TECHNOLOGII GÓRNICZEJ

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-66016-07-3
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 416
wydanie: 1
rok wydania: 2019 

Książka jest pierwszą w polskiej literaturze pozycją podejmującą kompleksowo tematykę historii techniki i technologii górniczej, od neolitu po czasy współczesne, a także dziejów kopalnictwa i profesji górnika w kontekście antropologicznym, archeologicznym, socjologicznym, a nawet filozoficzno-religijnym. Została opracowana z wykorzystaniem różnorodnych, starannie wyselekcjonowanych przez autora materiałów źródłowych, jest też bogato ilustrowana rycinami, reprodukcjami oraz zdjęciami przedstawiającymi rozwiązania stosowane w praktyce na kolejnych etapach rozwoju metod pozyskiwania kopalin. Monografia jest z jednej strony obszernym opracowaniem naukowym, z drugiej jednak strony przystępna forma podania informacji oraz swobodny, a miejscami żartobliwy sposób narracji sprawiają, że będzie znakomitą lekturą nie tylko dla specjalistów z branży górniczej, ale dla każdego czytelnika zafascynowanego dziejami techniki górniczej i podziemnym światem kopalń. Jak pisze recenzent, prof. P. Strzałkowski, "[...] pracę czyta się z przyjemnością, a [...] czytelnik [może] spodziewać się opowieści przedstawionej [...] z przymrużeniem oka, bez niepotrzebnego patosu".

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest ? według Autorki ? możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne zilustrowano... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ OCENY SKŁADNIKÓW ORAZ UCIĄŻLIWOŚCI RYZYKA WYSTĄPIENIA WYPADKÓW PRZY PRACY W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA PROGRAMOWANIA ZAGOSPODAROWANIA ZŁÓŻ W WIELOODKRYWKOWEJ KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.



O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English