Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki humanistyczne – Filozofia » OBLICZA ŚWIATA W DYSKURSACH KULTURY
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

OBLICZA ŚWIATA W DYSKURSACH KULTURY

KSIĘGA PAMIĄTKOWA DEDYKOWANA IGNACEMU S. FIUTOWI

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-66364-32-5
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 294
rok wydania: 2019 
Książka wpisuje się w pewną utrwaloną tradycję akademicką wyrażającą uhonorowanie przez grono koleżanek i kolegów obchodzącego swój jubileusz pracownika naukowego. Pracownikiem tym jest profesor Ignacy S. Fiut, człowiek wielu talentów, czynny w kilku obszarach nauki i kultury. Absolwent biologii i filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego penetrujący obszary filozofii i medioznawstwa, zachwycający się śpiewem ptaków i udzielający tego zachwytu innym, przelewający to, co mu w duszy gra i co stanowi jego prywatne rozterki, na materię wiersza. Pracując zawodowo w Akademii Górniczo-Hutniczej, utrzymywał rozliczne kontakty z koleżankami i kolegami z innych ośrodków nauki i kultury, co sprawiło, że zestaw autorów recenzowanej książki jest tak zróżnicowany. Tak jak wieloaspektowa jest twórczość Jubilata, tak równie zróżnicowana jest zawartość księgi zredagowanej przez Jacka Dębickiego i Annę Małecką. Różnorodność wynika zarówno z obszaru aktywności Ignacego S. Fiuta i jego relacji z autorami, jak i obszaru zainteresowań autorów zamieszczonych tekstów. [...] Olbrzymim walorem księgi są wiersze posiadające wartość samą w sobie i doskonale komponujące się z poszczególnymi częściami składającymi się na księgę.

(z recenzji prof. Piotra Górskiego)

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

CYWILIZACJA - TECHNIKA - EKOLOGIA

WYBRANE PROBLEMY ROZWOJU CYWILIZACYJNEGO U PROGU XXI WIEKU

Książka stanowi próbę omówienia wybranych problemów współczesnej cywilizacji, począwszy od kwestii akceleracji postępu technicznego i pytań historiozoficznych o jego skutki dla przyszłego rozwoju cywilizacyjnego. Zawiera również wątki dotyczące szeregu zagrożeń występujących powszechnie w cywilizacji techniki i masowej konsumpcji.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

INTERNATIONAL MIGRATION

A MULTIDIMENSIONAL ANALYSIS

"...The entirety comprises a very sound combination of the perspective of strictly theoretical research on international migrations... with a comparative one on the general patterns which characterize contemporary international migrations by women, as well as with a historical-comparative one on the paradigms visible in Polish studies of external migrations and typical case studies... Of no small... więcej »

IDEE I MYŚLICIELE
MEDIALNE I SPOŁECZNE ASPEKTY FILOZOFII

MEDIALNE I SPOŁECZNE ASPEKTY FILOZOFII

Publikacja stanowi zbiór prac z dziedziny komunikologii oraz filozofii człowieka. Składa się z dwóch części: "Komunikacja i tożsamość" oraz "Człowiek i poznanie". Swoje artykuły w publikacji zamieścili: W. Branicki, I.S. Fiut, J. Franczak, J. Galarowicz, A. Litwiniszyn, A. Małecka, M. Siciński, K. Stark, M. Uliński.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English