Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Współpraca z autorami » Przygotowanie materiałów do redakcji

Przygotowanie materiałów do redakcji


Przygotowanie tekstu:

Tekst przekazany do opracowania powinien zasadniczo być jego wersją skończoną, a Autor powinien dołożyć wszelkich starań, by dostarczyć materiały jak najlepszej jakości. Redakcja prosi zwłaszcza o rzetelne przygotowanie bibliografii i korzystanie przy tym ze sprawdzonych źródeł. Opisy poszczególnych pozycji powinny być ukształtowane według tych samych zasad, zawsze w języku oryginału, w przypadku cyrylicy ewentualnie w trakskrypcji.

Przygotowanie rysunków:

Przygotowywane przez Autorów wykresy i schematy powinny mieć spójną szatę graficzną i typograficzną oraz zachowywać te same zasady pisowni, które zastosowano w tekście. Zalecamy nie usuwać plików źródłowych z programów graficznych, dzięki czemu możliwe będzie łatwe wprowadzenie poprawek do rysunków.

Wielkość rysunków w egzemplarzu autorskim zasadniczo powinna odpowiadać wielkości, w jakiej mają być wydrukowane w książce (standardowy format książek w Wydawnictwach AGH to B5 z polem zadruku 13 × 19 cm). Redakcja prosi o zadbanie, by opisy na wykresach i schematach były właściwej wielkości zapewniającej czytelność.

Materiał ilustracyjny skanowany powinien być zapisany w formatach: TIF, JPG lub EPS. Skanowane fotografie kolorowe powinny mieć rozdzielczość minimum 300 dpi, fotografie czarno-białe - 600 dpi, a czarno-białe rysunki (liniowe) - 1200 dpi.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English