Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Ceramika » REOLOGIA ZAWIESIN CERAMICZNYCH
10.00 zł

REOLOGIA ZAWIESIN CERAMICZNYCH

typ publikacji: podręcznik
ISBN: 978-83-7464-469-9
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 276
wydanie: 1
rok wydania: 2012 
Głównym celem Autora było stworzenie podręcznika omawiającego praktyczne fundamenty reologii, które każdy ceramik powinien znać. Reologia mas ceramicznych zazwyczaj przedstawiana jest teoretycznie z użyciem skomplikowanych wzorów matematycznych, a w opinii Autora powinna być prostym "narzędziem", pomocnym do opisu operacji jednostkowych.
W przemyśle ceramicznym wybór metody formowania (dobór urządzenia formującego) zależy z jednej strony od oczekiwanych parametrów gotowego wyrobu oraz czynników ekonomicznych, z drugiej jednak - także od odpowiedniego przygotowania masy ceramicznej. Istnieje zatem uzasadniona potrzeba wyjaśnienia niektórych praw rządzących przepływami (odkształceniami) mas, poznania mechanizmów działania upłynniaczy i plastyfikatorów, a więc wykorzystania wiedzy reologicznej w przemyśle ceramicznym.
Niniejsza publikacja przedstawia reologię w sposób prosty, a bardziej skomplikowane równania i analizy matematyczne umieszczono na końcu w załącznikach. Autor ma nadzieję, że Czytelnik książki zdobędzie dzięki niej wiedzę na temat właściwości reologicznych zawiesin ceramicznych i uzna, że dziedzina ta jest nie tylko prosta, ale i fascynująca.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English