Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Akustyka » WPROWADZENIE DO AKUSTYKI UŻYTKOWEJ
niedostępna
w wersji papierowej
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

WPROWADZENIE DO AKUSTYKI UŻYTKOWEJ

typ publikacji: podręcznik
ISBN: 978-83-66016-13-2
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 278
rok wydania: 2018 
Dźwięk towarzyszy człowiekowi we wszystkich aspektach codziennego życia, co znajduje odzwierciedlenie w wielu dziedzinach i dyscyplinach nauki, takich jak np. nauki o Ziemi, oceanografia, biomedycyna, nauki społeczne i techniczne.
Chociaż podstawy teorii akustyki są niezmienne od lat, to wciąż zmieniają się bądź pojawiają się nowe narzędzia pomiarowe i obliczeniowe, przepisy, a także problemy ważne do zrozumienia fizyki zjawisk akustycznych, m.in. do ilościowego ujęcia związków przyczynowo-skutkowych w procesach generowania, transmisji i percepcji dźwięku.
Niniejsza publikacja aktualizuje wszystkie te zagadnienia, w sposób zwięzły, logiczny i przystępny zestawia i omawia problemy prezentowane w różnych wcześniej wydanych podręcznikach i artykułach naukowych. Odbiega od klasycznego ujęcia tematu, ponieważ na każdym etapie wprowadzania nowych pojęć podkreśla aplikacyjny charakter dyscypliny. Oprócz omówienia podejścia klasycznego opartego na teorii falowej, które często nie pozwala na analityczne rozwiązanie wielu równań opisujących pole akustyczne, podręcznik konsekwentnie pokazuje zastosowanie narzędzi numerycznych umożliwiających analizę, a także syntezę tego pola, wykorzystywanych w modelowaniu rozkładu pól akustycznych i kształtowaniu optymalnego klimatu akustycznego pomieszczeń.
Treść podręcznika uzupełnia dodatek, w którym krótko przedstawiono wybrane zagadnienia matematyczne traktowane jako materiał pomagający zrozumieć wyprowadzenie teoretyczne wzorów i zależności przedstawionych w publikacji.
W założeniu publikacja jest podręcznikiem akademickim, ale z powodzeniem może też pełnić funkcję poradnika praktycznego, który będzie przydatny nie tylko dla pracowników naukowych i studentów akustyki, inżynierii dźwięku, wibroakustyki, elektroakustyki czy budownictwa, ale też dla projektantów, architektów i pracowników jednostek związanych z ochroną środowiska przed hałasem.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

OSOBISTY WSKAŹNIK ZAGROŻENIA HAŁASEM

KONCEPCJA I BADANIA LABORATORYJNE

Monografia zawiera wyniki badań związanych z opracowaniem projektu nowego urządzenia - osobistego wskaźnika zagrożenia hałasem. Publikacja przedstawia metodykę badań wskaźnika narażenia na hałas, którą opracowano po analizie wymagań normatywnych dotyczących przyrządów do pomiarów akustycznych. Opisuje też budowę prototypowego osobistego wskaźnika narażenia na hałas.

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

TEORIA POLA AKUSTYCZNEGO ZASTOSOWANA DO BADANIA UKŁADÓW O SYMETRII CYLINDRYCZNEJ

Tematem przedstawionej monografii jest zastosowanie liniowej teorii pola akustycznego do analizy układów o symetrii cylindrycznej, w szczególności falowodów, które były tematem badań autorki, najpierw teoretycznych, a w ostatnich latach także eksperymentalnych. Obecna publikacja jest zatem podsumowaniem przeprowadzonych badań oraz całościowym ujęciem tego zagadnienia w odniesieniu do... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

ŚRODOWISKO AKUSTYCZNE SPITSBERGENU

WYBRANE ZAGADNIENIA

Każdy dźwięk rejestrowany w określonym miejscu jest jego własnością szczególną, jest składową danego środowiska (krajobrazu) dźwiękowego. Synergiczne działanie słuchu z innymi zmysłami pozwala na pełne doświadczanie miejsc i sytuacji, pomaga w ich zapamiętaniu i rozpoznawaniu. Niestety rozwój techniki i postęp cywilizacyjny trwale zmieniają pierwotny naturalny krajobraz.... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

SOUND: INFORMS, HARMS, HEALS 2019

MONOGRAPH OF POLISH ACOUSTICAL SOCIETY DEPARTMENT OF KRAKOW

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Akustycznego jest organizatorem cyklicznych konferencji Akustyka i Inżynieria Biomedyczna. Konferencja odbywa się pod patronatem Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk. W 2019 roku była to już 23. konferencja. W ramach sesji konferencyjnych uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, wynikami swojej działalności naukowej i dydaktycznej, a także... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English