Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości




Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Energetyka » ZARYS STANU I PERSPEKTYW ENERGETYKI POLSKIEJ
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

ZARYS STANU I PERSPEKTYW ENERGETYKI POLSKIEJ

STUDIUM AGH 2012

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-470-9
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 472
rok wydania: 2012 
Drugie wydanie Zarysu stanu i perspektyw energetyki polskiej. Studium AGH 2012 jest realizacją zapowiedzianego w wydaniu pierwszym postanowienia o ponawianiu tego opracowania w związku z rozwojem zagadnień energetycznych, nowymi aktami prawnymi i podejmowanymi decyzjami. Opracowany został nowy rozdział o elektroenergetyce, rozwinięto rozdziały o energetycznym wykorzystaniu biomasy i o efektywności energetycznej, omówiono zagadnienia dotyczące gazu łupkowego i sytuacji w energetyce jądrowej po wydarzeniach w Fukushimie. W tym wydaniu uwzględniono uwagi Czytelników wydania pierwszego, a także zmiany w zakresie energetyki, które zaistniały w tym czasie, oraz wyeliminowano zauważone błędy. Ponadto książkę wzbogacono o słownik pojęć oraz wykazy nazw instytucji i skrótów używanych w tekście.
Struktura opracowania pozostała niezmieniona i obejmuje wstęp oraz dwanaście rozdziałów poświęconych różnym zagadnieniom energetycznym. Rozdziały zostały opracowane przez specjalistów z AGH zajmujących się tymi zagadnieniami. Studium prezentuje stanowisko AGH w sprawach energetyki.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ZASTOSOWANIE BRZEGOWEGO ZAGADNIENIA ODWROTNEGO DO IDENTYFIKACJI WSPÓŁCZYNNIKA PRZEJMOWANIA CIEPŁA PODCZAS CHŁODZENIA

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

STANY DYNAMICZNE ELEKTROWNI WIATROWEJ
Z MASZYNĄ INDUKCYJNĄ DWUSTRONNIE ZASILANĄ

Książka z serii "Rozprawy Doktorskie. Monografie" wydana na CD, w oprawie twardej w formacie B5. Monografia dotyczy analizy zjawisk związanych ze stanami dynamicznymi elektrowni wiatrowej z maszyną dwustronnie zasilaną, wywołanych zaburzeniami napięcia w sieci energetycznej.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KOMPLEKSOWA METODA DOBORU
GEOMETRYCZNYCH CECH KONSTRUKCYJNYCH
I KONFIGURACJI ELEKTROD ULOTOWYCH
ELEKTROLITÓW PRZEMYSŁOWYCH

W książce przedstawiono metodę doboru geometrycznych cech konstrukcyjnych  oraz konfiguracji elektrod ulotowych elektrofiltrów przemysłowych. Opracowana metoda umożliwia na etapie projektowania nowychelekrtofiltrów lub modernizacji istniejących taki dobór geometrycznych cech konstrukcyjnych i konfiguracji elektrod ulotowych, które zapewnią wymaganą skuteczność elektrofiltru... więcej ?

niedostępna
w wersji papierowej
Archiwum! 

KONTROLA PROCESÓW CIEPLNYCH W SIŁOWNIACH PAROWYCH Część I

PODSTAWY ANALIZY PROCESÓW KONWERSJI ENERGII

W części I monografii, w oparciu o modelowe ujęcie zagadnienia i zasady parametrycznej analizy energetycznej, przedstawiono proces optymalizacji pracy siłowni parowej w zakresie zastosowania systemowych metod podwyższania sprawności termicznej obiegów jednokonturowych. Znaczącym i oryginalnym osiągnięciem autora w zakresie obiegów wieloczynnikowych jest opracowanie metody analizy... więcej ?



O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English