Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Inżynieria materiałowa » ARCHEOMETRIA SZKIEŁ ZABYTKOWYCH
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

ARCHEOMETRIA SZKIEŁ ZABYTKOWYCH

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-771-7
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 268
rok wydania: 2015 
Książka wyróżnionych przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych w konkursie  "Gaudeamus" towarzyszącym 19. Targom Książki w Krakowie (22-25 października 2015). Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich podręczników i skryptów akademickich oraz książek naukowych i popularnonaukowych.

ACADEMIA 2016 - wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej na Najlepszą Książkę Techniczną o Charakterze Dydaktycznym na 10. Targach Książki Akademickiej i Naukowej w Warszawie (19-22 maja 2016).


Książka stanowi obszerne interdyscyplinarne studium łączące wiedzę z zakresu nauki o materiałach i metodach ich badania z wiedzą historyczną o dawnych szkłach. Jest to trudna tematyka i nadal mało powszechna. Jednocześnie wymaga interdyscyplinarnego podejścia, wiedzy archeologicznej, historycznej oraz dotyczącej inżynierskich metod badawczych. W literaturze z dziedziny inżynierii materiałowej nie ma wielu opracowań dotyczących analiz materiałowych różnych artefaktów archeologicznych. Książka zawiera wiele informacji, które z pewnością okażą się przydatne historykom konserwatorom. Badania interdyscyplinarne artefaktów archeologicznych wykorzystujące metody badawcze inżynierii materiałowej ciągle są dziedziną nową i nadal jest niedosyt opracowań literaturowych na ten temat. Prezentowana monografia wypełnia tę lukę.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

LABORATORIUM Z NAUKI O MATERIAŁACH

Skrypt zawiera zbiór instrukcji do ćwiczeń laboratoryjnych prowadzonych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach przedmiotu nauka o materiałach. Poruszane w nim zagadnienia dotyczą podstawowej wiedzy o materiałach, a zwłaszcza ich budowy, właściwości i otrzymywania. Obecny zespól autorski opracował kolejną, aktualną wersję ćwiczeń... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

NUMERYCZNE MODELE W PRZERÓBCE PLASTYCZNEJ
I WYMIANIE CIEPŁA

Książka poświęcona jest modelowaniu numerycznemu, jako jednemu z podstawowych narzędzi stosowanych w projektowaniu procesów przeróbki plastycznej i wymiany ciepła. W podręczniku przedstawiono cztery modele matematyczne. W rozdziale pierwszym czytelnik znajdzie osiowosymetryczny model matematyczny i numeryczny wymiany ciepła, w drugim - model obejmuje problematykę przewodzenia ciepła,... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

MATERIAŁY BUDOWLANE

PODSTAWY TECHNOLOGII I METODY BADAŃ

Podręcznik poświęcony jest metodom badań materiałów budowlanych i powstał w wyniku współpracy pracowników Katedry Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów IV roku WIMiC na kierunku technologia chemiczna i dla słuchaczy studiów podyplomowych. Będzie zapewne także przydatny dla... więcej ?O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English