Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

BIONIKA

WIEDZA PRZYRODNICZA DLA INŻYNIERÓW

typ publikacji: podręcznik
ISBN: 978-83-7464-258-3
format: A4
oprawa: twarda
liczba stron: 485
rok wydania: 2010 
Praca nagrodzona na XVII Wrocławskich Targach Książki Naukowej (16-18 marca 2011 r.) Nagrodą Główną - Pucharem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.

Podręcznik omawia możliwości wykorzystania wiedzy przyrodniczej do rozwiązywania zagadnień technicznych. Przedstawia bogactwo występujących w przyrodzie form i realizowanych przez nie funkcji mogących być wzorcem dla innowacyjnych projektów w budowie maszyn i w innych dziedzinach techniki. Podaje przykłady zaskakujących analogii pomiędzy zasadami i regułami dotyczącymi budowy i działania organizmów oraz urządzeń technicznych. Omawia nowoczesne, ukierunkowane na przyrodę metody projektowania. Przytacza przykłady zrealizowanych rozwiązań wzorowanych na przyrodzie oraz koncepcji i pomysłów mogących być inspiracją do twórczej działalności inżynierskiej. Podręcznik niewątpliwie przyczyni się do lepszego przygotowania nowej kadry inżynierów przyszłości. Wobec niezwykle dynamicznego rozwoju badań bionicznych w świecie i pojawiających się coraz częściej nowatorskich konstrukcji wzorowanych na przyrodzie, może wypełnić istniejącą w tej dziedzinie lukę.Fragmenty:


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

10.00 zł
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl

BIONIKA W KSZTAŁCENIU

Niniejsza książka ma pomóc w przygotowaniu zajęć dydaktycznych z bioniki. Przedstawiono w niej wiele modułów jednostek dydaktycznych, wykładów i ćwiczeń, oraz zamieszczono odpowiednie przykłady. Omówiono również niezbędne do prowadzenia zajęć wyposażenie laboratoryjne. Podane informacje przeznaczone są głównie dla młodych wykładowców, którzy mogą z nich czerpać... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Zapraszamy na naszą nową stronę internetową: wydagh.agh.edu.pl
Archiwum! 

PROJEKTOWANIE MASZYN MOBILNYCH Z WYKORZYSTANIEM BIONIKI

Niniejsza monografia jest skierowana do studentów oraz inżynierów zajmujących się szeroko pojętą tematyką projektowania budowy maszyn. Zawiera opis metodyki badań prowadzonych w ramach projektowania i budowy  nowatorskich urządzeń wzorowanych na rozwiązaniach funkcjonujących w przyrodzie.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English