Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Metalurgia » CHARAKTERYSTYKA STALI NA ODLEWY
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

CHARAKTERYSTYKA STALI NA ODLEWY

typ publikacji: skrypt
ISBN: 978-837464-332-0
ISSN: 0239-6114
oprawa: miękka
liczba stron: 234
rok wydania: 2010 
Skrypt z odlewnictwa staliwa przeznaczony zarówno dla studentów, jak i absolwentów pracujących w krajowym przemyśle odlewniczym. Dokonujące się zmiany w profilu produkcji odlewów obejmują coraz więcej tych gatunków staliwa, które charakteryzują się szczególnymi własnościami w wybranych warunkach pracy. Są to staliwa do pracy w temperaturach ujemnych, staliwa kwasoodporne czy żaroodporne. Z tych też względów opracowano nowe ćwiczenia odnoszące się do tych tematów lub je rozszerzono zgodnie ze współczesnymi wymaganiami. Wzrost jakości odlewów wymusza wprowadzenie wielu usprawnień w istniejących technologiach i rozwiązaniach konstrukcyjnych urządzeń. Rozwój ten koreluje z danymi publikowanymi dla ściśle określonych wymagań pracy odlewów. Ujęcie tych nowych opracowań jest tym bardziej celowe, że w stosunku do innych stopów odlewniczych publikacje z dziedziny staliwa są raczej sporadyczne. Wprowadzone nowe plany studiów (zgodnie z wymaganiami studiów trójstopniowych), a także system akredytacji, wymagają usystematyzowania i udokumentowania sposobu nauczania. Niniejszy skrypt wpisuje się w te wymogi, tak przez podanie podstawowych zagadnień teoretycznych, jak również przez pokazanie, jakie są główne aspekty każdego ćwiczenia w postawionych pytaniach.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METALURGIA ŻELAZOSTOPÓW

Skrypt obejmuje zakres ćwiczeń laboratoryjnych związanych z tematyką wytwarzania żelazostopów. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ze specjalności Metalurgia Ekstrakcyjna. Poza AGH skrypt może być wykorzystywany przez studentów innych wyższych uczelni kształcących metalurgów oraz inżynierów zatrudnionych w przemyśle i... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW

Praca kierowana jest do czytelnika zajmującego się projektowaniem właściwości wyrobów z proszków i kompozytów wytwarzanych z wykorzystaniem przeróbki plastycznej, także do studiujących inżynierię materiałową z ukierunkowaniem na szeroko rozumiane przetwórstwo stopów i materiałów specjalnych. W pracy zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie procesów kucia i wyciskania do... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODY HYDROMETALURGICZNE OTRZYMYWANIA KOMPOZYTÓW

Kompozyty są grupą tworzyw, których własności i budowa stwarzają nowe możliwości w wielu dziedzinach techniki. Badania nad ich otrzymywaniem oraz poznawaniem ich własności prowadzi się w wielu ośrodkach. Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania aktualnego stanu wiedzy w zakresie kompozytów otrzymywanych metodami hydrometalurgicznymi na podstawie informacji zawartych w... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

WYTWARZANIE RUR BEZ SZWU

Książka zawiera podstawowy zakres wiedzy z dziedziny procesów wytwarzania rur bez szwu, podając niezbędne ich podstawy teoretyczne i technologiczne. Jest przeznaczona zarówno dla studentów uczelni technicznych o profilu metalurgicznym, mechanicznym lub inżynierii materiałowej, jak i inżynierów zatrudnionych w przemyśle przetwórczym.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English