Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Metalurgia » CHŁODZENIE POWIERZCHNI METALI
ZA POMOCĄ CIECZY
W WARUNKACH WYSOKICH TEMPERATUR
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

CHŁODZENIE POWIERZCHNI METALI
ZA POMOCĄ CIECZY
W WARUNKACH WYSOKICH TEMPERATUR

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-875-2
format: B5
oprawa: miękka
liczba stron: 180
wydanie: 1
rok wydania: 2016 
W monografii przedstawiono wybrane zagadnienia związane z dwufazową wymianą ciepła zachodzącą podczas chłodzenia ciał stałych za pomocą płynów, ze szczególnym uwzglednieniem powierzchni o wysokiej temperaturze, znacznie przekraczającej temperaturę nasycenia cieczy. Obejmują one trzy główne metody chłodzenia: płynem opływającym powierzchnię podczs jej zanurzania cieczy, której objętość jest bardzo duża, uderzeniem strugi cieczy o powierzchnię oraz natryskiem rozpylonej cieczy.
Do każdej z metod chłodzenia przedstawiono sposob wyznaczenia warunków brzegowych  wymiany ciepła w postaci gęstości strumienia ciepła wymienianego na chłodzonej powierzchni lub współczynnika wymiany ciepła.
Książka może byc pomocna do pogłębienia wiedzy z zakresu wymiany ciepła w obecności wrzenia zachodzącej podczas chłodzenia powierzchni mających wysoką temperaturę, a także cennym uzupełnieniem wiedzy inżynierskiej dla technologów zajmujących się wysokotemperaturowymi procesami, w których kontrolowane chłodzenie odgrywa znaczącą rolę.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METALURGIA ŻELAZOSTOPÓW

Skrypt obejmuje zakres ćwiczeń laboratoryjnych związanych z tematyką wytwarzania żelazostopów. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ze specjalności Metalurgia Ekstrakcyjna. Poza AGH skrypt może być wykorzystywany przez studentów innych wyższych uczelni kształcących metalurgów oraz inżynierów zatrudnionych w przemyśle i... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW

Praca kierowana jest do czytelnika zajmującego się projektowaniem właściwości wyrobów z proszków i kompozytów wytwarzanych z wykorzystaniem przeróbki plastycznej, także do studiujących inżynierię materiałową z ukierunkowaniem na szeroko rozumiane przetwórstwo stopów i materiałów specjalnych. W pracy zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie procesów kucia i wyciskania do... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODY HYDROMETALURGICZNE OTRZYMYWANIA KOMPOZYTÓW

Kompozyty są grupą tworzyw, których własności i budowa stwarzają nowe możliwości w wielu dziedzinach techniki. Badania nad ich otrzymywaniem oraz poznawaniem ich własności prowadzi się w wielu ośrodkach. Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania aktualnego stanu wiedzy w zakresie kompozytów otrzymywanych metodami hydrometalurgicznymi na podstawie informacji zawartych w... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

WYTWARZANIE RUR BEZ SZWU

Książka zawiera podstawowy zakres wiedzy z dziedziny procesów wytwarzania rur bez szwu, podając niezbędne ich podstawy teoretyczne i technologiczne. Jest przeznaczona zarówno dla studentów uczelni technicznych o profilu metalurgicznym, mechanicznym lub inżynierii materiałowej, jak i inżynierów zatrudnionych w przemyśle przetwórczym.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English