Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Metalurgia » INNOWACYJNE METODY PRZERÓBKI PLASTYCZNEJ METALI
niedostępna
w sprzedaży

INNOWACYJNE METODY PRZERÓBKI PLASTYCZNEJ METALI

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-273-6
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 188
rok wydania: 2010 
W pracy przedstawiono innowacyjne metody przeróbki plastycznej metali należące do głównych osiągnięć naukowo-badawczych autora. Metoda cyklicznego wyciskania spęczającego - CWS (cyclic extrusion compression - CEC) zapewnia przekształcenie konwencjonalnego materiału w nanomateriał. Metoda wyciskania promieniowego na zimno umożliwia otrzymanie wyrobów z zastosowaniem techniki ostatecznego kształtu i wymiarów (NS - net shape) lub prawie ostatecznego kształtu i wymiarów (NNS -near net shape), czyli bez użycia obróbki wiórowej lub z wykorzystaniem jej w bardzo ograniczonym stopniu. Metoda walcowania rur poprzecznie żebrowanych zapewnia wytwarzanie integralnych rur ze znacznym rozwinięciem powierzchni zewnętrznej. Wymienniki zbudowane z takich rur mogą pracować w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Metoda wyciskania z przesycaniem na wybiegu prasy pozwala na wysokojakościową produkcję prętów, rur i kształtowników ze stopów AlMgSi.
Recenzenci książki podkreślają, że opisywane metody przeróbki plastycznej metali i wyniki badań nie mają swojego odpowiednika zarówno w skali krajowej, jak i światowej. Czytelnik dostaje kompendium wiedzy, dzięki której może zrozumieć szczegóły złożonych procesów kształtowania metali i skutecznie projektować technologię produkcji różnych wyrobów. Książka z racji swej zawartości i oryginalności, nawiązującej do aktualnych wysokozaawansowanych technik wytwarzania wyrobów z metali i stopów, zainteresuje szerokie grono specjalistów, począwszy od badaczy zajmujących się inżynierią materiałową, poprzez specjalistów z obszaru metalurgii i mechaniki specjalizujących się w przeróbce plastycznej metali, a skończywszy na ekspertach z zakresu budowy i eksploatacji maszyn.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METALURGIA ŻELAZOSTOPÓW

Skrypt obejmuje zakres ćwiczeń laboratoryjnych związanych z tematyką wytwarzania żelazostopów. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ze specjalności Metalurgia Ekstrakcyjna. Poza AGH skrypt może być wykorzystywany przez studentów innych wyższych uczelni kształcących metalurgów oraz inżynierów zatrudnionych w przemyśle i... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW

Praca kierowana jest do czytelnika zajmującego się projektowaniem właściwości wyrobów z proszków i kompozytów wytwarzanych z wykorzystaniem przeróbki plastycznej, także do studiujących inżynierię materiałową z ukierunkowaniem na szeroko rozumiane przetwórstwo stopów i materiałów specjalnych. W pracy zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie procesów kucia i wyciskania do... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODY HYDROMETALURGICZNE OTRZYMYWANIA KOMPOZYTÓW

Kompozyty są grupą tworzyw, których własności i budowa stwarzają nowe możliwości w wielu dziedzinach techniki. Badania nad ich otrzymywaniem oraz poznawaniem ich własności prowadzi się w wielu ośrodkach. Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania aktualnego stanu wiedzy w zakresie kompozytów otrzymywanych metodami hydrometalurgicznymi na podstawie informacji zawartych w... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

WYTWARZANIE RUR BEZ SZWU

Książka zawiera podstawowy zakres wiedzy z dziedziny procesów wytwarzania rur bez szwu, podając niezbędne ich podstawy teoretyczne i technologiczne. Jest przeznaczona zarówno dla studentów uczelni technicznych o profilu metalurgicznym, mechanicznym lub inżynierii materiałowej, jak i inżynierów zatrudnionych w przemyśle przetwórczym.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English