Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Górnictwo » ODMETANOWANIE GÓROTWORU
W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

ODMETANOWANIE GÓROTWORU
W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-725-0
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 304
rok wydania: 2014 
Zagrożenie metanowe wciąż jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń naturalnych w polskim górnictwie węgla kamiennego.
Odmetanowanie górotworu jest najskuteczniejszym środkiem zwalczania zagrożenia metanowego, zapewniającym zmniejszenie wypływów metanu do przestrzeni roboczych oraz ograniczenie takich zjawisk, jak np. wydmuchy, nagłe wyrzuty metanu i węgla itp., lub zapobieganie im. W pracy przedstawiono najskuteczniejszą metodę odmetanowania, czyli drenowanie metanu z górotworu i otamowanych zrobów oraz dalsze odprowadzanie go osobnymi rurociągami na powierzchnię, z wykorzystaniem depresji wytwarzanej w stacji odmetanowania.
Przedstawione w pracy wytyczne projektowania odmetanowania pokładów węgla, bezpiecznego wykonywania otworów drenażowych oraz prowadzenia odmetanowania podczas eksploatacji ścianowej mogą być pomoce dla projektantów odmetanowania, ale przede wszystkim dla działów przygotowania produkcji w zakładach górniczych z zagrożeniem metanowym.

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest ? według Autorki ? możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne zilustrowano... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ OCENY SKŁADNIKÓW ORAZ UCIĄŻLIWOŚCI RYZYKA WYSTĄPIENIA WYPADKÓW PRZY PRACY W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA PROGRAMOWANIA ZAGOSPODAROWANIA ZŁÓŻ W WIELOODKRYWKOWEJ KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English