Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Górnictwo » PODSTAWY SYSTEMU DORADCZEGO
WSPOMAGAJĄCEGO PLANOWANIE
ROBÓT PRZYGOTOWAWCZYCH
I EKSPLOATACYJNYCH
W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

PODSTAWY SYSTEMU DORADCZEGO
WSPOMAGAJĄCEGO PLANOWANIE
ROBÓT PRZYGOTOWAWCZYCH
I EKSPLOATACYJNYCH
W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-7464-655-0
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 174
rok wydania: 2013 

W monografii opisano rezultaty przeprowadzonych studiów, badań i analiz mających na celu opracowanie podstaw systemu doradczego mogącego wspierać proces planowania robót przygotowawczych i eksploatacyjnych w kopalniach węgla kamiennego. W rozdziale pierwszym podano najważniejsze informacje dotyczące zagadnień związanych z procesem planowania robót górniczych. Podstawy teorii systemów ekspertowych zawarto w rozdziale drugim. Wiedzę jako zasób wraz z metodami jej pozyskania scharakteryzowano w rozdziale trzecim. Rozdział czwarty dotyczy wybranych zagadnień z zakresu modelowaniem i przetwarzaniem wiedzy w systemach ekspertowych. W rozdziale piątym zaprezentowano wyniki prac badawczych w ramach poszczególnych zadań wyróżnionych w projekcie. W podsumowaniu zawarto najistotniejsze spostrzeżenia z przeprowadzonych studiów, badań i analiz.


Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ANALIZA PROCESÓW KLASYFIKACJI ZIARNOWEJ
I WZBOGACANIA W KLASYFIKATORACH LAMELOWYCH

Przedmiotem zagadnień prezentowanych w rozprawie jest klasyfikacja przepływowa ziaren materiału bardzo drobno uziarnionego. Materiały tego typu coraz częściej występują w procesach technologicznych przeróbki surowców mineralnych. Sformułowanie podstaw teoretycznych procesu klasyfikacji jest ? według Autorki ? możliwe w klasyfikatorach lamelowych. Rozważania teoretyczne zilustrowano... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA TECHNICZNO-EKONOMICZNEJ OCENY SKŁADNIKÓW ORAZ UCIĄŻLIWOŚCI RYZYKA WYSTĄPIENIA WYPADKÓW PRZY PRACY W KOPALNIACH WĘGLA KAMIENNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODA PROGRAMOWANIA ZAGOSPODAROWANIA ZŁÓŻ W WIELOODKRYWKOWEJ KOPALNI WĘGLA BRUNATNEGO

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English