Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Energetyka » POTENCJAŁ HYDROENERGETYCZNY
RZEKI WISŁY I JEJ DORZECZY
Zapowiedź! 

niedostępna
w sprzedaży

POTENCJAŁ HYDROENERGETYCZNY
RZEKI WISŁY I JEJ DORZECZY

typ publikacji: monografia
ISBN: 978-83-66364-87-5
format: b5
oprawa: miękka
liczba stron: 204
rok wydania: 2020 
Publikacja jest specjalizowaną monografią naukową poświęconą Wiśle - rzece mającej dla Polski bardzo duże znaczenie społeczne, gospodarcze, historyczne, ekologiczne i kulturowe - a także jej dorzeczu.
W pracy ogólnie scharakteryzowano Wisłę oraz podział jej dorzecza. Dokładnie opisano kolejne lewobrzeżne i prawobrzeżne dopływy Wisły (uwzględniając geografię, uwarunkowania terenowe i gospodarcze do budowy obiektów hydrotechnicznych). Następnie podano definicje budowli i rodzajów obiektów hydrotechnicznych (m.in. jazów, zapór i różnego rodzaju zbiorników) oraz bardzo dokładnie zaprezentowano największe obiekty hydrotechniczne w dorzeczu Wisły, w tym 115 elektrowni wodnych z podziałem na dorzecze górnej, środkowej i dolnej Wisły. Przedstawiono zainstalowane w nich turbiny wodne i podano produkcje energii poszczególnych elektrowni. Dla tych elektrowni wykonana została analiza ekologiczna (czyli określenie zużycia węgla kamiennego i emisji dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, tlenków azotu, tlenku węgla, pyłów całkowitych, których dzięki produkcji czystej odnawialnej energii elektrycznej w elektrowniach wodnych można uniknąć). Analiza ta potwierdza pozytywny wpływ czystej energii wodnej, bez śladu węglowego, na środowisko.
Publikacja zakończona jest krótkim opisem perspektyw rozwoju budowli hydrotechnicznych i elektrowni wodnych na Wiśle i w jej dorzeczu w najbliższych latach.
Pracę wzbogacają bardzo liczne ilustracje oraz obszerna, aktualna i reprezentatywna bibliografia obejmująca literaturę przedmiotu, dokumenty oraz dokumenty on-line.
 

Spis treści:

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ZASTOSOWANIE BRZEGOWEGO ZAGADNIENIA ODWROTNEGO DO IDENTYFIKACJI WSPÓŁCZYNNIKA PRZEJMOWANIA CIEPŁA PODCZAS CHŁODZENIA

Wydawnictwa nie prowadzą sprzedaży książek z serii "Rozprawy Monografie". Zainteresowanych prosimy o kontakt z ich autorami.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

ZARYS STANU I PERSPEKTYW ENERGETYKI POLSKIEJ

STUDIUM AGH 2012

Drugie wydanie Zarysu stanu i perspektyw energetyki polskiej. Studium AGH 2012 jest realizacją zapowiedzianego w wydaniu pierwszym postanowienia o ponawianiu tego opracowania w związku z rozwojem zagadnień energetycznych, nowymi aktami prawnymi i podejmowanymi decyzjami. Opracowany został nowy rozdział o elektroenergetyce, rozwinięto rozdziały o energetycznym wykorzystaniu biomasy i o... więcej »

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

STANY DYNAMICZNE ELEKTROWNI WIATROWEJ
Z MASZYNĄ INDUKCYJNĄ DWUSTRONNIE ZASILANĄ

Książka z serii "Rozprawy Doktorskie. Monografie" wydana na CD, w oprawie twardej w formacie B5. Monografia dotyczy analizy zjawisk związanych ze stanami dynamicznymi elektrowni wiatrowej z maszyną dwustronnie zasilaną, wywołanych zaburzeniami napięcia w sieci energetycznej.

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

KOMPLEKSOWA METODA DOBORU
GEOMETRYCZNYCH CECH KONSTRUKCYJNYCH
I KONFIGURACJI ELEKTROD ULOTOWYCH
ELEKTROLITÓW PRZEMYSŁOWYCH

W książce przedstawiono metodę doboru geometrycznych cech konstrukcyjnych  oraz konfiguracji elektrod ulotowych elektrofiltrów przemysłowych. Opracowana metoda umożliwia na etapie projektowania nowychelekrtofiltrów lub modernizacji istniejących taki dobór geometrycznych cech konstrukcyjnych i konfiguracji elektrod ulotowych, które zapewnią wymaganą skuteczność elektrofiltru... więcej »O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English