Zaloguj się 

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się »
Dodaj do ulubionychMapa stronyAkademia Górniczo-Hutnicza

Nowości
Etyka wydawnicza

Katalog książek


Katalog czasopism

Akademia Górniczo-Hutnicza
Katalog książek » Nauki techniczne – Metalurgia » PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW
Archiwum! 

niedostępna
w sprzedaży

PRZERÓBKA PLASTYCZNA MATERIAŁÓW SPIEKANYCH
Z PROSZKÓW I KOMPOZYTÓW

typ publikacji: podręcznik
ISBN: 83-89388-05-7
format: B5
oprawa: twarda
liczba stron: 218
wydanie: 1
rok wydania: 2003 
Praca kierowana jest do czytelnika zajmującego się projektowaniem właściwości wyrobów z proszków i kompozytów wytwarzanych z wykorzystaniem przeróbki plastycznej, także do studiujących inżynierię materiałową z ukierunkowaniem na szeroko rozumiane przetwórstwo stopów i materiałów specjalnych. W pracy zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie procesów kucia i wyciskania do wytwarzania wyrobów oraz wskazano na wykorzystanie zjawisk w odkształcanych plastycznie materiałach z uwzględnieniem wpływu parametrów odkształcania na kształtowanie ich właściwości. Omówiono wybrane zagadnienia z zakresu teorii plastyczności, uwzględniając materiały porowate i mechanikę kompozytów, procesy kształtowania na gorąco i aspekty modelowania odkształcania tych materiałów.

Inne książki z tej dziedziny:

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METALURGIA ŻELAZOSTOPÓW

Skrypt obejmuje zakres ćwiczeń laboratoryjnych związanych z tematyką wytwarzania żelazostopów. Przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ze specjalności Metalurgia Ekstrakcyjna. Poza AGH skrypt może być wykorzystywany przez studentów innych wyższych uczelni kształcących metalurgów oraz inżynierów zatrudnionych w przemyśle i... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

METODY HYDROMETALURGICZNE OTRZYMYWANIA KOMPOZYTÓW

Kompozyty są grupą tworzyw, których własności i budowa stwarzają nowe możliwości w wielu dziedzinach techniki. Badania nad ich otrzymywaniem oraz poznawaniem ich własności prowadzi się w wielu ośrodkach. Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania aktualnego stanu wiedzy w zakresie kompozytów otrzymywanych metodami hydrometalurgicznymi na podstawie informacji zawartych w... więcej ?

niedostępna
w sprzedaży
Archiwum! 

WYTWARZANIE RUR BEZ SZWU

Książka zawiera podstawowy zakres wiedzy z dziedziny procesów wytwarzania rur bez szwu, podając niezbędne ich podstawy teoretyczne i technologiczne. Jest przeznaczona zarówno dla studentów uczelni technicznych o profilu metalurgicznym, mechanicznym lub inżynierii materiałowej, jak i inżynierów zatrudnionych w przemyśle przetwórczym.

niedostępna
w sprzedaży


O wydawnictwachKontaktPunkty sprzedażyAktualnościin English